Tournament calendar
|
DE
|
EN
|
FR
Login
TournamentApp.de
Home
Offer & Register!
Game operation
Tournament calendar
Results
New player account
Organizers
Billiard Clubs
Billiard locations
Sponsors/Partner
Contact
TOURNAMENT DETAILS
Back
BC Neu-Ulm Freitagsturnier
Friday, 21 June 2024
Info
Registration
Start list
21.06. 20:00 | Endrunde | 9-Ball
Results
Livescore
21.06. 20:00 | Endrunde | 9-Ball
Livestream
Ranking list
Endrunde,
9-Ball
21.06.2024 20:00 Clock
Open table
beginner-round
GME
PLAYER 1
PLAYER 2
BR-001
Spanoudakis Marinos
0
(4)
0
w.o.
BR-002
21.06 20:45
Beleski Boris
2
(4)
4
Kaufhold Robin
BR-003
21.06 21:33
Witt Stefan
0
(4)
4
Güven Güray
BR-004
21.06 20:59
Fant Silvio
4
(4)
1
Witt Marc
BR-005
Roll Manuel
0
(4)
0
w.o.
BR-006
21.06 21:01
Hrihorov Michael
3
(4)
4
Bello Antonio
BR-007
21.06 20:42
Pach Marco
4
(4)
3
Nusser Alexander
BR-008
Gebert Frank
0
(4)
0
w.o.
BR-009
w.o.
0
(4)
0
Lücking Reinhold
BR-010
21.06 20:45
Haberkorn Dieter
4
(4)
0
Diso Thomas
BR-011
21.06 20:41
Markus Otto
4
(4)
0
Boschmann Andrej
BR-012
w.o.
0
(4)
0
Zele Zsolt
BR-013
21.06 21:20
El Amin Carim
2
(4)
4
Parama Orhan
BR-014
21.06 21:28
Parlak Zeki
4
(4)
2
Hort Sabine
BR-015
21.06 21:26
Vogt Holger
1
(4)
4
Gräfensteiner P.
BR-016
w.o.
0
(4)
0
Charalampos A.
loser-round-1
LR1-001
w.o.
0
(4)
0
Beleski Boris
LR1-002
21.06 23:10
Witt Stefan
1
(4)
4
Witt Marc
LR1-003
w.o.
0
(4)
0
Hrihorov Michael
LR1-004
Nusser Alexander
0
(4)
0
w.o.
LR1-005
w.o.
0
(4)
0
Diso Thomas
LR1-006
Boschmann Andrej
0
(4)
0
w.o.
LR1-007
21.06 21:53
El Amin Carim
1
(4)
4
Hort Sabine
LR1-008
Vogt Holger
0
(4)
0
w.o.
winner-round-1
WR1-001
21.06 22:15
Spanoudakis Marinos
3
(4)
4
Kaufhold Robin
WR1-002
21.06 22:18
Güven Güray
4
(4)
0
Fant Silvio
WR1-003
21.06 21:57
Roll Manuel
1
(4)
4
Bello Antonio
WR1-004
21.06 21:59
Pach Marco
1
(4)
4
Gebert Frank
WR1-005
21.06 22:11
Lücking Reinhold
2
(4)
4
Haberkorn Dieter
WR1-006
21.06 21:51
Markus Otto
4
(4)
1
Zele Zsolt
WR1-007
21.06 22:37
Parama Orhan
2
(4)
4
Parlak Zeki
WR1-008
21.06 22:55
Gräfensteiner P.
4
(4)
3
Charalampos A.
loser-round-2
LR2-001
21.06 22:27
Beleski Boris
4
(4)
1
Zele Zsolt
LR2-002
22.06 00:13
Witt Marc
1
(4)
4
Lücking Reinhold
LR2-003
21.06 23:44
Hrihorov Michael
4
(4)
2
Charalampos A.
LR2-004
21.06 23:01
Nusser Alexander
4
(4)
1
Parama Orhan
LR2-005
21.06 23:01
Diso Thomas
4
(4)
2
Fant Silvio
LR2-006
21.06 22:53
Boschmann Andrej
4
(4)
2
Spanoudakis Marinos
LR2-007
21.06 22:54
Hort Sabine
2
(4)
4
Pach Marco
LR2-008
21.06 23:30
Vogt Holger
3
(4)
4
Roll Manuel
winner-round-2
WR2-001
21.06 23:48
Kaufhold Robin
4
(4)
2
Güven Güray
WR2-002
21.06 23:52
Bello Antonio
4
(4)
3
Gebert Frank
WR2-003
21.06 23:35
Haberkorn Dieter
0
(4)
4
Markus Otto
WR2-004
21.06 23:30
Parlak Zeki
4
(4)
0
Gräfensteiner P.
loser-round-3
LR3-001
22.06 00:30
Beleski Boris
4
(4)
0
Lücking Reinhold
LR3-002
22.06 00:31
Hrihorov Michael
4
(4)
3
Nusser Alexander
LR3-003
22.06 00:04
Diso Thomas
0
(4)
4
Boschmann Andrej
LR3-004
22.06 00:17
Pach Marco
4
(4)
3
Roll Manuel
loser-qualification
LQ-001
22.06 01:02
Beleski Boris
2
(4)
4
Gebert Frank
LQ-002
22.06 00:34
Hrihorov Michael
4
(4)
0
Güven Güray
LQ-003
22.06 00:32
Boschmann Andrej
4
(4)
2
Gräfensteiner P.
LQ-004
22.06 01:02
Pach Marco
4
(4)
3
Haberkorn Dieter
quarter-final
QF-001
22.06 01:34
Kaufhold Robin
1
(4)
4
Boschmann Andrej
QF-002
22.06 01:49
Bello Antonio
4
(4)
3
Hrihorov Michael
QF-003
22.06 01:39
Markus Otto
1
(4)
4
Gebert Frank
QF-004
22.06 01:41
Parlak Zeki
1
(4)
4
Pach Marco
semi-final
SF-001
22.06 02:36
Boschmann Andrej
4
(4)
3
Bello Antonio
SF-002
22.06 02:03
Gebert Frank
4
(4)
0
Pach Marco
final
F-001
22.06 02:36
Boschmann Andrej
4
(4)
3
Gebert Frank