Tournament calendar
|
DE
|
EN
|
FR
Login
TournamentApp.de
Home
Offer & Register!
Game operation
Tournament calendar
Results
New player account
Organizers
Billiard Clubs
Billiard locations
Sponsors/Partner
Contact
TOURNAMENT DETAILS
Back
BCO-Dienstagsturnier
Tuesday, 30 November 2021
Info
Registration
Start list
30.11. 18:30 | Endrunde | 9-Ball
Results
30.11. 18:30 | Endrunde | 9-Ball
Livestream
Ranking list
Endrunde,
9-Ball
30.11.2021 18:30 Clock
Open table
beginner-round
GME
PLAYER 1
PLAYER 2
BR-001
30.11 19:08
Brunner Sven
4
(4)
1
Kazantzidis Christos
BR-002
30.11 19:18
Ptak Dietmar
2
(4)
4
Lachmann Dirk
BR-003
30.11 18:57
Kavi Yusuf
4
(4)
0
Barkhofen Ivonne
BR-004
30.11 19:36
Krawutschke Walter
4
(4)
2
Becker Clemens
BR-005
30.11 19:24
Türkü Ugur
4
(4)
0
Störkmann Fabian
BR-006
30.11 19:10
Rywotzki Jörg
4
(4)
0
Schröter Sajan
BR-007
30.11 19:09
von Reth Marvin
4
(4)
0
schröter carsten
BR-008
30.11 19:23
Schützenhofer Andre
4
(4)
0
Ramic Emir
BR-009
30.11 19:19
El-Masri Eid
0
(4)
4
Kuckherm Lars
BR-010
30.11 19:50
Dörr Winni
4
(4)
2
Wember Thomas
BR-011
30.11 19:37
Aselmann Stefan
4
(4)
2
Steinlage Christine
BR-012
30.11 19:00
Niedermeier Stefan
0
(4)
4
Voglhuber Michael
BR-013
30.11 20:24
Wißen David
4
(4)
2
Türkü Kadir
BR-014
30.11 19:39
Klups Christoph
4
(4)
1
Blümel Simon
BR-015
30.11 19:47
Hirschmann Michael
4
(4)
3
Patrahau Daniel
BR-016
30.11 19:55
Güvenc Emrah
4
(4)
3
Steinlage Martin
loser-round-1
LR1-001
30.11 20:25
Kazantzidis Christos
2
(3)
3
Ptak Dietmar
LR1-002
30.11 20:36
Barkhofen Ivonne
0
(3)
3
Becker Clemens
LR1-003
30.11 20:26
Störkmann Fabian
3
(3)
1
Schröter Sajan
LR1-004
30.11 20:16
schröter carsten
0
(3)
3
Ramic Emir
LR1-005
30.11 20:43
El-Masri Eid
3
(3)
1
Wember Thomas
LR1-006
30.11 20:54
Steinlage Christine
3
(3)
1
Niedermeier Stefan
LR1-007
30.11 20:43
Türkü Kadir
0
(3)
3
Blümel Simon
LR1-008
30.11 20:44
Patrahau Daniel
0
(3)
3
Steinlage Martin
winner-round-1
WR1-001
30.11 19:53
Brunner Sven
4
(4)
1
Lachmann Dirk
WR1-002
30.11 20:06
Kavi Yusuf
1
(4)
4
Krawutschke Walter
WR1-003
30.11 19:57
Türkü Ugur
4
(4)
3
Rywotzki Jörg
WR1-004
30.11 20:10
von Reth Marvin
4
(4)
3
Schützenhofer Andre
WR1-005
30.11 20:18
Kuckherm Lars
4
(4)
2
Dörr Winni
WR1-006
30.11 20:08
Aselmann Stefan
0
(4)
4
Voglhuber Michael
WR1-007
30.11 21:12
Wißen David
3
(4)
4
Klups Christoph
WR1-008
30.11 20:37
Hirschmann Michael
2
(4)
4
Güvenc Emrah
loser-round-2
LR2-001
30.11 21:17
Ptak Dietmar
2
(3)
3
Dörr Winni
LR2-002
30.11 21:09
Becker Clemens
1
(3)
3
Aselmann Stefan
LR2-003
30.11 21:35
Störkmann Fabian
0
(3)
3
Wißen David
LR2-004
30.11 21:18
Ramic Emir
3
(3)
2
Hirschmann Michael
LR2-005
30.11 21:13
El-Masri Eid
1
(3)
3
Lachmann Dirk
LR2-006
30.11 21:29
Steinlage Christine
2
(3)
3
Kavi Yusuf
LR2-007
30.11 21:13
Blümel Simon
3
(3)
1
Rywotzki Jörg
LR2-008
30.11 21:23
Steinlage Martin
3
(3)
0
Schützenhofer Andre
winner-round-2
WR2-001
30.11 20:44
Brunner Sven
4
(4)
2
Krawutschke Walter
WR2-002
30.11 20:53
Türkü Ugur
1
(4)
4
von Reth Marvin
WR2-003
30.11 20:59
Kuckherm Lars
4
(4)
1
Voglhuber Michael
WR2-004
30.11 21:36
Klups Christoph
4
(4)
0
Güvenc Emrah
loser-round-3
LR3-001
30.11 21:29
Dörr Winni
0
(3)
3
Aselmann Stefan
LR3-002
30.11 22:02
Wißen David
3
(3)
0
Ramic Emir
LR3-003
30.11 21:50
Lachmann Dirk
1
(3)
3
Kavi Yusuf
LR3-004
30.11 21:58
Blümel Simon
2
(3)
3
Steinlage Martin
loser-qualification
LQ-001
30.11 22:04
Aselmann Stefan
3
(3)
2
Türkü Ugur
LQ-002
30.11 22:31
Wißen David
2
(3)
3
Krawutschke Walter
LQ-003
30.11 22:12
Kavi Yusuf
2
(3)
3
Güvenc Emrah
LQ-004
30.11 22:12
Steinlage Martin
0
(3)
3
Voglhuber Michael
quarter-final
QF-001
30.11 23:11
Brunner Sven
2
(5)
5
Voglhuber Michael
QF-002
30.11 23:13
von Reth Marvin
2
(5)
5
Aselmann Stefan
QF-003
30.11 23:19
Kuckherm Lars
5
(5)
2
Güvenc Emrah
QF-004
30.11 23:35
Klups Christoph
3
(5)
5
Krawutschke Walter
semi-final
SF-001
01.12 00:00
Voglhuber Michael
5
(5)
2
Aselmann Stefan
SF-002
01.12 00:15
Kuckherm Lars
4
(5)
5
Krawutschke Walter
final
F-001
01.12 00:51
Voglhuber Michael
5
(5)
2
Krawutschke Walter