Tournament calendar
|
DE
|
EN
|
FR
Login
TournamentApp.de
Home
Offer & Register!
Game operation
Tournament calendar
Results
New player account
Organizers
Billiard Clubs
Billiard locations
Sponsors/Partner
Contact
TOURNAMENT DETAILS
Back
Ardennen Cup 2023 - Women
Sunday, 28 - Monday, 29 May 2023
Info
Registration
Start list
28.05. 13:00 | Vorrunde 2 | 8-Ball
28.05. 13:00 | Vorrunde 1 | 8-Ball
29.05. 14:00 | Endrunde | 8-Ball
Results
Livescore
28.05. 13:00 | Vorrunde 2 | 8-Ball
28.05. 13:00 | Vorrunde 1 | 8-Ball
29.05. 14:00 | Endrunde | 8-Ball
Livestream
Ranking list
Vorrunde 2,
8-Ball
28.05.2023 13:00 Clock
Open table
beginner-round
GME
PLAYER 1
PLAYER 2
BR-001
Jäger Kristina
0
(4)
0
w.o.
BR-002
28.05 15:44
Van Steenbergen C.
4
(4)
3
Stöger Ebru
BR-003
28.05 14:38
Lenk Romina
4
(4)
2
Henschel Melanie
BR-004
28.05 15:02
Böhnstedt Simone
1
(4)
4
Ritter Silke
BR-005
28.05 14:49
Volery Shirin
4
(4)
2
Sannwald Petra
BR-006
28.05 14:32
Greilich Hayley
0
(4)
4
Keller Daniela
BR-007
28.05 14:41
Romero Linda
1
(4)
4
Poteralla Nadine
BR-008
28.05 14:46
Krumbe Jana
0
(4)
4
Knijn Relinde
BR-009
28.05 14:15
Liniek Melanie
0
(4)
4
Indlekofer Johanna
BR-010
28.05 15:42
Schuler Diana
3
(4)
4
Brandt Jessica
BR-011
28.05 14:37
Zurbuchen Ingrid
4
(4)
1
Rademakers Megan
BR-012
28.05 15:01
Schwarz Bianca
0
(4)
4
Rohmer Nathalie
BR-013
28.05 15:31
Gulić Tina
4
(4)
3
List Laurence
BR-014
28.05 15:34
Trapp Silvia
3
(4)
4
Overeem Roxanne
BR-015
28.05 15:09
Carl Sabrina
4
(4)
1
Huijboom Linda
BR-016
28.05 14:30
Fuest Jennifer
0
(4)
4
Grim Kristina
loser-round-1
LR1-001
w.o.
0
(3)
0
Stöger Ebru
LR1-002
28.05 16:20
Henschel Melanie
0
(3)
3
Böhnstedt Simone
LR1-003
28.05 16:29
Sannwald Petra
3
(3)
1
Greilich Hayley
LR1-004
28.05 16:59
Romero Linda
2
(3)
3
Krumbe Jana
LR1-005
28.05 16:20
Liniek Melanie
3
(3)
0
Schuler Diana
LR1-006
28.05 16:13
Rademakers Megan
3
(3)
1
Schwarz Bianca
LR1-007
28.05 16:36
List Laurence
3
(3)
1
Trapp Silvia
LR1-008
28.05 17:22
Huijboom Linda
3
(3)
1
Fuest Jennifer
winner-round-1
WR1-001
28.05 16:40
Jäger Kristina
4
(4)
1
Van Steenbergen C.
WR1-002
28.05 16:03
Lenk Romina
4
(4)
0
Ritter Silke
WR1-003
28.05 15:49
Volery Shirin
4
(4)
2
Keller Daniela
WR1-004
28.05 16:00
Poteralla Nadine
0
(4)
4
Knijn Relinde
WR1-005
28.05 16:38
Indlekofer Johanna
4
(4)
1
Brandt Jessica
WR1-006
28.05 15:58
Zurbuchen Ingrid
0
(4)
4
Rohmer Nathalie
WR1-007
28.05 16:53
Gulić Tina
4
(4)
0
Overeem Roxanne
WR1-008
28.05 16:38
Carl Sabrina
2
(4)
4
Grim Kristina
loser-round-2
LR2-001
28.05 16:37
Stöger Ebru
0
(3)
3
Zurbuchen Ingrid
LR2-002
28.05 17:39
Böhnstedt Simone
3
(3)
1
Brandt Jessica
LR2-003
28.05 17:24
Sannwald Petra
0
(3)
3
Carl Sabrina
LR2-004
28.05 17:52
Krumbe Jana
3
(3)
0
Overeem Roxanne
LR2-005
28.05 17:23
Liniek Melanie
3
(3)
1
Ritter Silke
LR2-006
28.05 17:28
Rademakers Megan
1
(3)
3
Van Steenbergen C.
LR2-007
28.05 17:26
List Laurence
3
(3)
1
Poteralla Nadine
LR2-008
28.05 19:06
Huijboom Linda
3
(3)
2
Keller Daniela
winner-round-2
WR2-001
28.05 18:01
Jäger Kristina
4
(4)
3
Lenk Romina
WR2-002
28.05 17:00
Volery Shirin
4
(4)
1
Knijn Relinde
WR2-003
28.05 17:33
Indlekofer Johanna
2
(4)
4
Rohmer Nathalie
WR2-004
28.05 17:31
Gulić Tina
0
(4)
4
Grim Kristina
loser-round-3
LR3-001
28.05 19:24
Zurbuchen Ingrid
3
(3)
1
Böhnstedt Simone
LR3-002
28.05 19:23
Carl Sabrina
1
(3)
3
Krumbe Jana
LR3-003
28.05 19:07
Liniek Melanie
0
(3)
3
Van Steenbergen C.
LR3-004
28.05 20:24
List Laurence
3
(3)
0
Huijboom Linda
loser-round-4
LR4-001
28.05 21:05
Zurbuchen Ingrid
3
(3)
2
Knijn Relinde
LR4-002
28.05 20:34
Krumbe Jana
2
(3)
3
Lenk Romina
LR4-003
28.05 20:53
Van Steenbergen C.
3
(3)
0
Gulić Tina
LR4-004
28.05 21:22
List Laurence
1
(3)
3
Indlekofer Johanna
winner-round-3
WR3-001
Jäger Kristina
Q
(4)
Q
Volery Shirin
WR3-002
Rohmer Nathalie
Q
(4)
Q
Grim Kristina
loser-round-5
LR5-001
Zurbuchen Ingrid
Q
(4)
Q
Lenk Romina
LR5-002
Van Steenbergen C.
Q
(4)
Q
Indlekofer Johanna