Tournament calendar
|
DE
|
EN
|
FR
Login
TournamentApp.de
Home
Offer & Register!
Game operation
Tournament calendar
Results
New player account
Organizers
Billiard Clubs
Billiard locations
Sponsors/Partner
Contact
TOURNAMENT DETAILS
Back
Bezirksmeisterschaft Schwaben 10-Ball Herren
Sunday, 26 March 2023
Info
Registration
Start list
26.03. 10:00 | Endrunde | 10-Ball
Results
26.03. 10:00 | Endrunde | 10-Ball
Livestream
Ranking list
Endrunde,
10-Ball
26.03.2023 10:00 Clock
Open table
beginner-round
GME
PLAYER 1
PLAYER 2
BR-001
Hrihorov Michael
0
(5)
0
w.o.
BR-002
26.03 11:09
Netzbandt Marco
5
(5)
1
Bottiglieri G.
BR-003
Müller Fridolin
0
(5)
0
w.o.
BR-004
Sommer Matthias
0
(5)
0
w.o.
BR-005
Schoderer Peter
0
(5)
0
w.o.
BR-006
26.03 10:54
Weiser Peter
0
(5)
5
Lücking Reinhold
BR-007
26.03 11:10
Theil Peter
0
(5)
5
Fritzsche Oliver
BR-008
Gräfensteiner P.
0
(5)
0
w.o.
BR-009
w.o.
0
(5)
0
Weise Willy
BR-010
26.03 10:53
Voinescu Florian
5
(5)
0
Vogt Holger
BR-011
w.o.
0
(5)
0
Brenner Markus
BR-012
w.o.
0
(5)
0
El Amin Carim
BR-013
w.o.
0
(5)
0
Winter Stephan
BR-014
w.o.
0
(5)
0
Ernst Stefan
BR-015
26.03 11:01
Halbinger Johannes
5
(5)
1
Boschmann Andrej
BR-016
w.o.
0
(5)
0
Lohner Nurmurat
loser-round-1
LR1-001
w.o.
0
(4)
0
Bottiglieri G.
LR1-002
w.o.
0
(4)
0
w.o.
LR1-003
w.o.
0
(4)
0
Weiser Peter
LR1-004
Theil Peter
0
(4)
0
w.o.
LR1-005
w.o.
0
(4)
0
Vogt Holger
LR1-006
w.o.
0
(4)
0
w.o.
LR1-007
w.o.
0
(4)
0
w.o.
LR1-008
Boschmann Andrej
0
(4)
0
w.o.
winner-round-1
WR1-001
26.03 12:15
Hrihorov Michael
2
(5)
5
Netzbandt Marco
WR1-002
26.03 11:14
Müller Fridolin
0
(5)
5
Sommer Matthias
WR1-003
26.03 12:30
Schoderer Peter
5
(5)
3
Lücking Reinhold
WR1-004
26.03 12:45
Fritzsche Oliver
3
(5)
5
Gräfensteiner P.
WR1-005
26.03 11:51
Weise Willy
0
(5)
5
Voinescu Florian
WR1-006
26.03 12:04
Brenner Markus
5
(5)
4
El Amin Carim
WR1-007
26.03 10:59
Winter Stephan
0
(5)
5
Ernst Stefan
WR1-008
26.03 12:13
Halbinger Johannes
5
(5)
3
Lohner Nurmurat
loser-round-2
LR2-001
26.03 12:47
Bottiglieri G.
2
(4)
4
El Amin Carim
LR2-002
w.o.
0
(4)
0
Weise Willy
LR2-003
26.03 12:16
Weiser Peter
0
(4)
4
Lohner Nurmurat
LR2-004
26.03 12:33
Theil Peter
2
(4)
4
Winter Stephan
LR2-005
26.03 13:08
Vogt Holger
4
(4)
2
Müller Fridolin
LR2-006
w.o.
0
(4)
0
Hrihorov Michael
LR2-007
w.o.
0
(4)
0
Fritzsche Oliver
LR2-008
26.03 13:08
Boschmann Andrej
4
(4)
2
Lücking Reinhold
winner-round-2
WR2-001
26.03 13:31
Netzbandt Marco
5
(5)
3
Sommer Matthias
WR2-002
26.03 14:19
Schoderer Peter
5
(5)
4
Gräfensteiner P.
WR2-003
26.03 13:14
Voinescu Florian
5
(5)
0
Brenner Markus
WR2-004
26.03 13:34
Ernst Stefan
2
(5)
5
Halbinger Johannes
loser-round-3
LR3-001
26.03 13:37
El Amin Carim
4
(4)
0
Weise Willy
LR3-002
26.03 13:43
Lohner Nurmurat
4
(4)
0
Winter Stephan
LR3-003
26.03 14:19
Vogt Holger
2
(4)
4
Hrihorov Michael
LR3-004
26.03 14:09
Fritzsche Oliver
4
(4)
1
Boschmann Andrej
loser-qualification
LQ-001
26.03 14:54
El Amin Carim
4
(4)
1
Gräfensteiner P.
LQ-002
26.03 14:34
Lohner Nurmurat
2
(4)
4
Sommer Matthias
LQ-003
26.03 15:11
Hrihorov Michael
3
(4)
4
Ernst Stefan
LQ-004
26.03 15:17
Fritzsche Oliver
4
(4)
2
Brenner Markus
quarter-final
QF-001
26.03 16:14
Netzbandt Marco
5
(5)
4
Ernst Stefan
QF-002
26.03 16:41
Schoderer Peter
3
(5)
5
Fritzsche Oliver
QF-003
26.03 16:23
Voinescu Florian
3
(5)
5
Sommer Matthias
QF-004
26.03 16:05
Halbinger Johannes
5
(5)
3
El Amin Carim
semi-final
SF-001
26.03 17:41
Netzbandt Marco
5
(5)
0
Fritzsche Oliver
SF-002
26.03 17:21
Sommer Matthias
0
(5)
5
Halbinger Johannes
final
F-001
26.03 18:29
Netzbandt Marco
5
(5)
3
Halbinger Johannes
game-on-place-3
RANK-3/4
26.03 19:08
Fritzsche Oliver
5
(5)
4
Sommer Matthias