You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

BCO-Dienstagsturnier

Dienstag, 30. November 2021
Endrunde, 9-Ball
30.11.2021 18:30 Uhr
final
GME PLAYER 1 PLAYER 2
F-001 01.12 00:51 Voglhuber Michael
5 (5) 2
Krawutschke Walter
semi-final
SF-001 01.12 00:00 Voglhuber Michael
5 (5) 2
Aselmann Stefan
SF-002 01.12 00:15 Kuckherm Lars
4 (5) 5
Krawutschke Walter
quarter-final
QF-001 30.11 23:11 Brunner Sven
2 (5) 5
Voglhuber Michael
QF-002 30.11 23:13 von Reth Marvin
2 (5) 5
Aselmann Stefan
QF-003 30.11 23:19 Kuckherm Lars
5 (5) 2
Güvenc Emrah
QF-004 30.11 23:35 Klups Christoph
3 (5) 5
Krawutschke Walter
loser-qualification
LQ-001 30.11 22:04 Aselmann Stefan
3 (3) 2
Türkü Ugur
LQ-002 30.11 22:31 Wißen David
2 (3) 3
Krawutschke Walter
LQ-003 30.11 22:12 Kavi Yusuf
2 (3) 3
Güvenc Emrah
LQ-004 30.11 22:12 Steinlage Martin
0 (3) 3
Voglhuber Michael
loser-round-3
LR3-001 30.11 21:29 Dörr Winni
0 (3) 3
Aselmann Stefan
LR3-002 30.11 22:02 Wißen David
3 (3) 0
Ramic Emir
LR3-003 30.11 21:50 Lachmann Dirk
1 (3) 3
Kavi Yusuf
LR3-004 30.11 21:58 Blümel Simon
2 (3) 3
Steinlage Martin
winner-round-2
WR2-001 30.11 20:44 Brunner Sven
4 (4) 2
Krawutschke Walter
WR2-002 30.11 20:53 Türkü Ugur
1 (4) 4
von Reth Marvin
WR2-003 30.11 20:59 Kuckherm Lars
4 (4) 1
Voglhuber Michael
WR2-004 30.11 21:36 Klups Christoph
4 (4) 0
Güvenc Emrah
loser-round-2
LR2-001 30.11 21:17 Ptak Dietmar
2 (3) 3
Dörr Winni
LR2-002 30.11 21:09 Becker Clemens
1 (3) 3
Aselmann Stefan
LR2-003 30.11 21:35 Störkmann Fabian
0 (3) 3
Wißen David
LR2-004 30.11 21:18 Ramic Emir
3 (3) 2
Hirschmann Michael
LR2-005 30.11 21:13 El-Masri Eid
1 (3) 3
Lachmann Dirk
LR2-006 30.11 21:29 Steinlage Christine
2 (3) 3
Kavi Yusuf
LR2-007 30.11 21:13 Blümel Simon
3 (3) 1
Rywotzki Jörg
LR2-008 30.11 21:23 Steinlage Martin
3 (3) 0
Schützenhofer Andre
winner-round-1
WR1-001 30.11 19:53 Brunner Sven
4 (4) 1
Lachmann Dirk
WR1-002 30.11 20:06 Kavi Yusuf
1 (4) 4
Krawutschke Walter
WR1-003 30.11 19:57 Türkü Ugur
4 (4) 3
Rywotzki Jörg
WR1-004 30.11 20:10 von Reth Marvin
4 (4) 3
Schützenhofer Andre
WR1-005 30.11 20:18 Kuckherm Lars
4 (4) 2
Dörr Winni
WR1-006 30.11 20:08 Aselmann Stefan
0 (4) 4
Voglhuber Michael
WR1-007 30.11 21:12 Wißen David
3 (4) 4
Klups Christoph
WR1-008 30.11 20:37 Hirschmann Michael
2 (4) 4
Güvenc Emrah
loser-round-1
LR1-001 30.11 20:25 Kazantzidis Christos
2 (3) 3
Ptak Dietmar
LR1-002 30.11 20:36 Barkhofen Ivonne
0 (3) 3
Becker Clemens
LR1-003 30.11 20:26 Störkmann Fabian
3 (3) 1
Schröter Sajan
LR1-004 30.11 20:16 schröter carsten
0 (3) 3
Ramic Emir
LR1-005 30.11 20:43 El-Masri Eid
3 (3) 1
Wember Thomas
LR1-006 30.11 20:54 Steinlage Christine
3 (3) 1
Niedermeier Stefan
LR1-007 30.11 20:43 Türkü Kadir
0 (3) 3
Blümel Simon
LR1-008 30.11 20:44 Patrahau Daniel
0 (3) 3
Steinlage Martin
beginner-round
BR-001 30.11 19:08 Brunner Sven
4 (4) 1
Kazantzidis Christos
BR-002 30.11 19:18 Ptak Dietmar
2 (4) 4
Lachmann Dirk
BR-003 30.11 18:57 Kavi Yusuf
4 (4) 0
Barkhofen Ivonne
BR-004 30.11 19:36 Krawutschke Walter
4 (4) 2
Becker Clemens
BR-005 30.11 19:24 Türkü Ugur
4 (4) 0
Störkmann Fabian
BR-006 30.11 19:10 Rywotzki Jörg
4 (4) 0
Schröter Sajan
BR-007 30.11 19:09 von Reth Marvin
4 (4) 0
schröter carsten
BR-008 30.11 19:23 Schützenhofer Andre
4 (4) 0
Ramic Emir
BR-009 30.11 19:19 El-Masri Eid
0 (4) 4
Kuckherm Lars
BR-010 30.11 19:50 Dörr Winni
4 (4) 2
Wember Thomas
BR-011 30.11 19:37 Aselmann Stefan
4 (4) 2
Steinlage Christine
BR-012 30.11 19:00 Niedermeier Stefan
0 (4) 4
Voglhuber Michael
BR-013 30.11 20:24 Wißen David
4 (4) 2
Türkü Kadir
BR-014 30.11 19:39 Klups Christoph
4 (4) 1
Blümel Simon
BR-015 30.11 19:47 Hirschmann Michael
4 (4) 3
Patrahau Daniel
BR-016 30.11 19:55 Güvenc Emrah
4 (4) 3
Steinlage Martin