You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

BCO Dienstagsturnier

Dienstag, 17. Mai 2022
Endrunde, 9-Ball
17.05.2022 18:30 Uhr
final
GME PLAYER 1 PLAYER 2
F-001 18.05 00:26 Steinlage Martin
4 (5) 5
Voglhuber Michael
semi-final
SF-001 18.05 00:25 Steinlage Martin
5 (5) 3
Krawutschke Walter
SF-002 17.05 23:18 Türkü Kadir
1 (5) 5
Voglhuber Michael
quarter-final
QF-001 17.05 22:47 Steinlage Martin
5 (5) 1
Beinhoff Marcel
QF-002 17.05 23:31 Krawutschke Walter
5 (5) 4
Secener Emir
QF-003 17.05 22:57 Türkü Kadir
5 (5) 2
di Benedetto M.
QF-004 17.05 22:40 Voglhuber Michael
5 (5) 2
Blümel Simon
loser-qualification
LQ-001 17.05 22:06 Beinhoff Marcel
3 (3) 2
Schützenhofer Andre
LQ-002 17.05 21:50 di Benedetto M.
3 (3) 0
Barkhofen Ivonne
LQ-003 17.05 21:54 Patrahau Daniel
0 (3) 3
Secener Emir
LQ-004 17.05 21:34 Blümel Simon
3 (3) 0
Kavi Yusuf
loser-round-3
LR3-001 17.05 21:19 Bardel Peter
0 (3) 3
Beinhoff Marcel
LR3-002 17.05 21:21 di Benedetto M.
3 (3) 2
Heuser Patrick
LR3-003 17.05 21:22 Schröter Sajan
0 (3) 3
Patrahau Daniel
LR3-004 17.05 21:12 Bilici Bahadir
2 (3) 3
Blümel Simon
winner-round-2
WR2-001 17.05 21:19 Steinlage Martin
4 (4) 0
Barkhofen Ivonne
WR2-002 17.05 20:59 Krawutschke Walter
4 (4) 3
Schützenhofer Andre
WR2-003 17.05 20:34 Türkü Kadir
4 (4) 0
Kavi Yusuf
WR2-004 17.05 21:08 Secener Emir
3 (4) 4
Voglhuber Michael
loser-round-2
LR2-001 17.05 20:26 schröter carsten
1 (3) 3
Bardel Peter
LR2-002 17.05 20:54 Steinlage Christine
0 (3) 3
Beinhoff Marcel
LR2-003 17.05 20:45 Mahmood Hedayat
0 (3) 3
di Benedetto M.
LR2-004 17.05 20:12 Dörr Winni
1 (3) 3
Heuser Patrick
LR2-005 17.05 20:22 Schröter Sajan
3 (3) 0
Wember Thomas
LR2-006 17.05 20:57 Patrahau Daniel
3 (3) 0
Karras Volker
LR2-007 17.05 20:37 Bilici Bahadir
3 (3) 1
Hirschmann Michael
LR2-008 17.05 20:29 Ptak Dietmar
0 (3) 3
Blümel Simon
winner-round-1
WR1-001 17.05 19:55 Steinlage Martin
4 (4) 0
Wember Thomas
WR1-002 17.05 20:39 Karras Volker
1 (4) 4
Barkhofen Ivonne
WR1-003 17.05 20:03 Krawutschke Walter
4 (4) 0
Hirschmann Michael
WR1-004 17.05 20:03 Blümel Simon
3 (4) 4
Schützenhofer Andre
WR1-005 17.05 19:54 Türkü Kadir
4 (4) 1
Bardel Peter
WR1-006 17.05 19:50 Beinhoff Marcel
1 (4) 4
Kavi Yusuf
WR1-007 17.05 20:04 Secener Emir
4 (4) 3
di Benedetto M.
WR1-008 17.05 19:33 Heuser Patrick
0 (4) 4
Voglhuber Michael
loser-round-1
LR1-001 w.o.
0 (3) 0
schröter carsten
LR1-002 17.05 20:32 Rywotzki Jörg
2 (3) 3
Steinlage Christine
LR1-003 17.05 20:19 Mahmood Hedayat
3 (3) 2
Klups Christoph
LR1-004 17.05 19:53 Dörr Winni
4 (3) 0
Kniephof Tom
LR1-005 w.o.
0 (3) 0
Schröter Sajan
LR1-006 17.05 19:54 Patrahau Daniel
4 (3) 0
Schiff Michael
LR1-007 17.05 20:06 Niedermeier Stefan
0 (3) 3
Bilici Bahadir
LR1-008 Ptak Dietmar
0 (3) 0
w.o.
beginner-round
BR-001 Steinlage Martin
0 (4) 0
w.o.
BR-002 17.05 19:11 schröter carsten
0 (4) 4
Wember Thomas
BR-003 17.05 19:11 Rywotzki Jörg
1 (4) 4
Karras Volker
BR-004 17.05 19:48 Steinlage Christine
3 (4) 4
Barkhofen Ivonne
BR-005 17.05 19:36 Krawutschke Walter
4 (4) 1
Mahmood Hedayat
BR-006 17.05 19:12 Hirschmann Michael
4 (4) 2
Klups Christoph
BR-007 17.05 19:20 Blümel Simon
4 (4) 2
Dörr Winni
BR-008 17.05 19:13 Schützenhofer Andre
4 (4) 0
Kniephof Tom
BR-009 w.o.
0 (4) 0
Türkü Kadir
BR-010 17.05 19:12 Bardel Peter
4 (4) 0
Schröter Sajan
BR-011 17.05 19:03 Beinhoff Marcel
4 (4) 0
Patrahau Daniel
BR-012 17.05 19:15 Schiff Michael
0 (4) 4
Kavi Yusuf
BR-013 17.05 19:05 Niedermeier Stefan
0 (4) 4
Secener Emir
BR-014 17.05 19:18 di Benedetto M.
4 (4) 2
Bilici Bahadir
BR-015 17.05 19:18 Heuser Patrick
4 (4) 2
Ptak Dietmar
BR-016 w.o.
0 (4) 0
Voglhuber Michael