You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Neuwerker Turnierserie

Freitag, 13. Mai 2022
Endrunde, 10-Ball
13.05.2022 18:45 Uhr
final
GME PLAYER 1 PLAYER 2
F-001 14.05 04:05 Mahmood Hedayat
0 (5) 1
Schützenhofer Andre
semi-final
SF-001 14.05 04:05 Voglhuber Michael
0 (5) 1
Mahmood Hedayat
SF-002 14.05 04:04 Schützenhofer Andre
1 (5) 0
Bülbül Bülent
quarter-final
QF-001 14.05 03:24 Voglhuber Michael
5 (5) 2
Kirchkamp Stefan
QF-002 14.05 03:48 Grundmann Harald
1 (5) 5
Mahmood Hedayat
QF-003 14.05 04:00 Weber Andreas
2 (5) 5
Schützenhofer Andre
QF-004 14.05 03:25 Blümel Simon
0 (5) 5
Bülbül Bülent
loser-qualification
LQ-001 14.05 02:49 Mahmood Hedayat
4 (5) 1
Morari Artur
LQ-002 14.05 02:04 Schützenhofer Andre
4 (5) 0
Steinlage Martin
LQ-003 14.05 02:51 Kirchkamp Stefan
4 (5) 3
Steinlage Christine
LQ-004 14.05 02:26 Wißen David
1 (5) 4
Bülbül Bülent
loser-round-5
LR5-001 14.05 02:17 Mahmood Hedayat
4 (5) 3
Preuß Frank
LR5-002 14.05 01:46 Schützenhofer Andre
4 (5) 1
Schlagloth Sascha
LR5-003 14.05 01:12 Bülbül Yasin
0 (5) 4
Kirchkamp Stefan
LR5-004 14.05 01:55 Wißen David
4 (5) 1
Burghoff Roland
winner-round-3
WR3-001 14.05 01:41 Voglhuber Michael
5 (5) 4
Bülbül Bülent
WR3-002 14.05 01:47 Grundmann Harald
5 (5) 3
Steinlage Christine
WR3-003 14.05 01:39 Steinlage Martin
4 (5) 5
Weber Andreas
WR3-004 14.05 00:35 Blümel Simon
5 (5) 0
Morari Artur
loser-round-4
LR4-001 14.05 01:24 Mahmood Hedayat
4 (5) 2
Ankner Heiko
LR4-002 14.05 00:28 Sgobbo Giuseppe
1 (5) 4
Preuß Frank
LR4-003 14.05 01:00 Kaußen Ingo
2 (5) 4
Schützenhofer Andre
LR4-004 14.05 00:22 Ptak Dietmar
1 (5) 4
Schlagloth Sascha
LR4-005 14.05 00:41 Bosch Stefan
3 (5) 4
Bülbül Yasin
LR4-006 14.05 00:43 Kirchkamp Stefan
4 (5) 3
Thiel Christian
LR4-007 14.05 00:56 Klups Christoph
1 (5) 4
Wißen David
LR4-008 14.05 00:58 Burghoff Roland
4 (5) 2
San Jose Toni
loser-round-3
LR3-001 14.05 00:21 Mahmood Hedayat
4 (5) 2
Tiftik Bülent
LR3-002 13.05 23:35 Sgobbo Giuseppe
4 (5) 3
Maroszek Zidan
LR3-003 14.05 00:19 Kaußen Ingo
4 (5) 2
Behrendt Günter
LR3-004 13.05 23:25 Otten Manuel
3 (5) 4
Ptak Dietmar
LR3-005 13.05 23:45 Bosch Stefan
4 (5) 0
Bülbül Aleyna
LR3-006 13.05 23:06 Kirchkamp Stefan
4 (5) 3
Wellers Frank
LR3-007 14.05 00:07 von Brechan Susanne
2 (5) 4
Klups Christoph
LR3-008 14.05 00:01 von Brechan Armin
1 (5) 4
Burghoff Roland
winner-round-2
WR2-001 13.05 23:53 Voglhuber Michael
5 (5) 1
Bülbül Yasin
WR2-002 13.05 22:23 Thiel Christian
3 (5) 5
Bülbül Bülent
WR2-003 14.05 00:04 Grundmann Harald
5 (5) 4
Wißen David
WR2-004 13.05 23:29 San Jose Toni
4 (5) 5
Steinlage Christine
WR2-005 13.05 23:18 Steinlage Martin
5 (5) 4
Ankner Heiko
WR2-006 13.05 22:36 Preuß Frank
0 (5) 5
Weber Andreas
WR2-007 13.05 22:30 Schützenhofer Andre
4 (5) 5
Blümel Simon
WR2-008 13.05 23:26 Schlagloth Sascha
4 (5) 5
Morari Artur
loser-round-2
LR2-001 13.05 22:38 Marx Rafael
1 (5) 4
Mahmood Hedayat
LR2-002 w.o.
0 (5) 0
Tiftik Bülent
LR2-003 w.o.
0 (5) 0
Sgobbo Giuseppe
LR2-004 w.o.
0 (5) 0
Maroszek Zidan
LR2-005 13.05 21:57 Kaußen Ingo
4 (5) 2
Karadag Kemal
LR2-006 w.o.
0 (5) 0
Behrendt Günter
LR2-007 w.o.
0 (5) 0
Otten Manuel
LR2-008 13.05 22:19 Bosch Arno
0 (5) 4
Ptak Dietmar
LR2-009 13.05 22:37 Bosch Stefan
4 (5) 3
Jäger Christian
LR2-010 w.o.
0 (5) 0
Bülbül Aleyna
LR2-011 w.o.
0 (5) 0
Kirchkamp Stefan
LR2-012 13.05 21:44 Wellers Felix
3 (5) 4
Wellers Frank
LR2-013 w.o.
0 (5) 0
von Brechan Susanne
LR2-014 w.o.
0 (5) 0
Klups Christoph
LR2-015 w.o.
0 (5) 0
von Brechan Armin
LR2-016 13.05 23:05 Burghoff Roland
4 (5) 3
Jasik Kevin
winner-round-1
WR1-001 13.05 21:29 Ptak Dietmar
1 (5) 5
Voglhuber Michael
WR1-002 13.05 20:10 Otten Manuel
4 (5) 5
Bülbül Yasin
WR1-003 13.05 21:10 Thiel Christian
5 (5) 4
Behrendt Günter
WR1-004 13.05 19:52 Bülbül Bülent
5 (5) 2
Karadag Kemal
WR1-005 13.05 21:59 Maroszek Zidan
1 (5) 5
Grundmann Harald
WR1-006 13.05 20:07 Wißen David
5 (5) 2
Sgobbo Giuseppe
WR1-007 13.05 20:51 Tiftik Bülent
1 (5) 5
San Jose Toni
WR1-008 13.05 21:56 Mahmood Hedayat
2 (5) 5
Steinlage Christine
WR1-009 13.05 21:22 Jasik Kevin
0 (5) 5
Steinlage Martin
WR1-010 13.05 21:00 von Brechan Armin
3 (5) 5
Ankner Heiko
WR1-011 13.05 20:43 Preuß Frank
5 (5) 1
Klups Christoph
WR1-012 13.05 21:38 Weber Andreas
5 (5) 1
von Brechan Susanne
WR1-013 13.05 20:58 Wellers Frank
3 (5) 5
Schützenhofer Andre
WR1-014 13.05 20:45 Kirchkamp Stefan
3 (5) 5
Blümel Simon
WR1-015 13.05 20:43 Schlagloth Sascha
5 (5) 0
Bülbül Aleyna
WR1-016 13.05 21:36 Morari Artur
5 (5) 1
Jäger Christian
loser-round-1
LR1-001 w.o.
0 (5) 0
Marx Rafael
LR1-002 w.o.
0 (5) 0
w.o.
LR1-003 w.o.
0 (5) 0
w.o.
LR1-004 w.o.
0 (5) 0
w.o.
LR1-005 w.o.
0 (5) 0
Kaußen Ingo
LR1-006 w.o.
0 (5) 0
w.o.
LR1-007 w.o.
0 (5) 0
w.o.
LR1-008 Bosch Arno
0 (5) 0
w.o.
LR1-009 w.o.
0 (5) 0
Bosch Stefan
LR1-010 w.o.
0 (5) 0
w.o.
LR1-011 w.o.
0 (5) 0
w.o.
LR1-012 Wellers Felix
0 (5) 0
w.o.
LR1-013 w.o.
0 (5) 0
w.o.
LR1-014 w.o.
0 (5) 0
w.o.
LR1-015 w.o.
0 (5) 0
w.o.
LR1-016 Burghoff Roland
0 (5) 0
w.o.
beginner-round
BR-001 Ptak Dietmar
0 (5) 0
w.o.
BR-002 13.05 19:50 Marx Rafael
3 (5) 5
Voglhuber Michael
BR-003 Otten Manuel
0 (5) 0
w.o.
BR-004 Bülbül Yasin
0 (5) 0
w.o.
BR-005 Thiel Christian
0 (5) 0
w.o.
BR-006 Behrendt Günter
0 (5) 0
w.o.
BR-007 Bülbül Bülent
0 (5) 0
w.o.
BR-008 Karadag Kemal
0 (5) 0
w.o.
BR-009 Maroszek Zidan
0 (5) 0
w.o.
BR-010 13.05 21:03 Grundmann Harald
5 (5) 4
Kaußen Ingo
BR-011 Wißen David
0 (5) 0
w.o.
BR-012 Sgobbo Giuseppe
0 (5) 0
w.o.
BR-013 Tiftik Bülent
0 (5) 0
w.o.
BR-014 San Jose Toni
0 (5) 0
w.o.
BR-015 13.05 19:56 Bosch Arno
0 (5) 5
Mahmood Hedayat
BR-016 Steinlage Christine
0 (5) 0
w.o.
BR-017 w.o.
0 (5) 0
Jasik Kevin
BR-018 13.05 19:44 Bosch Stefan
1 (5) 5
Steinlage Martin
BR-019 w.o.
0 (5) 0
von Brechan Armin
BR-020 w.o.
0 (5) 0
Ankner Heiko
BR-021 w.o.
0 (5) 0
Preuß Frank
BR-022 w.o.
0 (5) 0
Klups Christoph
BR-023 13.05 19:50 Weber Andreas
5 (5) 2
Wellers Felix
BR-024 w.o.
0 (5) 0
von Brechan Susanne
BR-025 w.o.
0 (5) 0
Wellers Frank
BR-026 w.o.
0 (5) 0
Schützenhofer Andre
BR-027 w.o.
0 (5) 0
Kirchkamp Stefan
BR-028 w.o.
0 (5) 0
Blümel Simon
BR-029 w.o.
0 (5) 0
Schlagloth Sascha
BR-030 w.o.
0 (5) 0
Bülbül Aleyna
BR-031 13.05 19:55 Burghoff Roland
2 (5) 5
Morari Artur
BR-032 w.o.
0 (5) 0
Jäger Christian