Tournament calendar
|
DE
|
EN
|
FR
Login
TournamentApp.de
Home
Offer & Register!
Game operation
Tournament calendar
Results
New player account
Organizers
Billiard Clubs
Billiard locations
Sponsors/Partner
Contact
TOURNAMENT DETAILS
Back
BC Neu-Ulm Freitagsturnier
Friday, 12 August 2022
Info
Registration
Start list
12.08. 20:30 | Endrunde | Diverse
Results
Livescore
12.08. 20:30 | Endrunde | Diverse
Livestream
Ranking list
Endrunde,
Diverse
12.08.2022 20:30 Clock
Open table
beginner-round
GME
PLAYER 1
PLAYER 2
BR-001
Vlassidis Xanthos
0
(5)
0
w.o.
BR-002
12.08 21:14
May Thomas
5
(5)
0
El Amin Carim
BR-003
Nusser Alexander
0
(5)
0
w.o.
BR-004
Markus Otto
0
(5)
0
w.o.
BR-005
Güven Güray
0
(5)
0
w.o.
BR-006
Vogt Holger
0
(5)
0
w.o.
BR-007
Fritzsche Oliver
0
(5)
0
w.o.
BR-008
Capar Sami
0
(5)
0
w.o.
BR-009
w.o.
0
(5)
0
Rollbühler Norbert
BR-010
12.08 21:47
Schneider Stefan
2
(5)
5
Uzun Ibrahim
BR-011
w.o.
0
(5)
0
Boschmann Andrej
BR-012
w.o.
0
(5)
0
Aristidis M.
BR-013
w.o.
0
(5)
0
Büyük Osman
BR-014
w.o.
0
(5)
0
Roll Manuel
BR-015
12.08 21:14
Gebert Frank
5
(5)
0
Hrihorov Michael
BR-016
w.o.
0
(5)
0
Hoyh Hermann
loser-round-1
LR1-001
w.o.
0
(5)
0
El Amin Carim
LR1-002
w.o.
0
(5)
0
w.o.
LR1-003
w.o.
0
(5)
0
w.o.
LR1-004
w.o.
0
(5)
0
w.o.
LR1-005
w.o.
0
(5)
0
Schneider Stefan
LR1-006
w.o.
0
(5)
0
w.o.
LR1-007
w.o.
0
(5)
0
w.o.
LR1-008
Hrihorov Michael
0
(5)
0
w.o.
winner-round-1
WR1-001
12.08 21:51
Vlassidis Xanthos
1
(5)
5
May Thomas
WR1-002
12.08 21:43
Nusser Alexander
5
(5)
4
Markus Otto
WR1-003
12.08 22:09
Güven Güray
5
(5)
2
Vogt Holger
WR1-004
12.08 21:53
Fritzsche Oliver
4
(5)
5
Capar Sami
WR1-005
12.08 22:41
Rollbühler Norbert
5
(5)
3
Uzun Ibrahim
WR1-006
12.08 22:27
Boschmann Andrej
5
(5)
1
Aristidis M.
WR1-007
12.08 21:27
Büyük Osman
5
(5)
2
Roll Manuel
WR1-008
12.08 22:25
Gebert Frank
1
(5)
5
Hoyh Hermann
loser-round-2
LR2-001
12.08 23:37
El Amin Carim
5
(5)
3
Aristidis M.
LR2-002
w.o.
0
(5)
0
Uzun Ibrahim
LR2-003
w.o.
0
(5)
0
Gebert Frank
LR2-004
w.o.
0
(5)
0
Roll Manuel
LR2-005
12.08 22:55
Schneider Stefan
5
(5)
4
Markus Otto
LR2-006
w.o.
0
(5)
0
Vlassidis Xanthos
LR2-007
w.o.
0
(5)
0
Fritzsche Oliver
LR2-008
12.08 22:59
Hrihorov Michael
5
(5)
1
Vogt Holger
winner-round-2
WR2-001
12.08 22:23
May Thomas
5
(5)
0
Nusser Alexander
WR2-002
12.08 22:53
Güven Güray
1
(5)
5
Capar Sami
WR2-003
12.08 23:41
Rollbühler Norbert
5
(5)
2
Boschmann Andrej
WR2-004
12.08 23:15
Büyük Osman
1
(5)
5
Hoyh Hermann
loser-round-3
LR3-001
13.08 00:48
El Amin Carim
4
(5)
5
Uzun Ibrahim
LR3-002
12.08 23:08
Gebert Frank
5
(5)
1
Roll Manuel
LR3-003
12.08 23:39
Schneider Stefan
5
(5)
2
Vlassidis Xanthos
LR3-004
12.08 23:56
Fritzsche Oliver
4
(5)
5
Hrihorov Michael
loser-round-4
LR4-001
13.08 01:17
Uzun Ibrahim
5
(5)
1
Güven Güray
LR4-002
12.08 23:51
Gebert Frank
5
(5)
4
Nusser Alexander
LR4-003
13.08 00:44
Schneider Stefan
5
(5)
1
Büyük Osman
LR4-004
13.08 01:02
Hrihorov Michael
3
(5)
5
Boschmann Andrej
loser-round-5
LR5-001
13.08 01:23
Uzun Ibrahim
5
(5)
4
Gebert Frank
LR5-002
13.08 01:41
Schneider Stefan
1
(5)
5
Boschmann Andrej
winner-round-3
WR3-001
13.08 00:36
May Thomas
2
(5)
5
Capar Sami
WR3-002
13.08 00:38
Rollbühler Norbert
1
(5)
5
Hoyh Hermann
loser-qualification
LQ-001
13.08 02:22
Uzun Ibrahim
5
(5)
3
Rollbühler Norbert
LQ-002
13.08 02:21
Boschmann Andrej
1
(5)
5
May Thomas
semi-final
SF-001
13.08 03:20
Capar Sami
3
(5)
5
Uzun Ibrahim
SF-002
13.08 03:33
Hoyh Hermann
5
(5)
4
May Thomas
final
F-001
13.08 03:33
Uzun Ibrahim
4
(5)
5
Hoyh Hermann